Puslapio meniu

STRUKTŪRA IR KONTAKTAI

VEIKLA

PASLAUGOS

Kalendorius
Susisiekite
Naujienos
Sidabrinlinija.jpgSidabrinė linija - - Administracija 2018.01.04 : 12:48


receptas.jpg

Sangrūdos ambulatorijoje e-receptas pasiekė 100 proc.

Metai buvo sunkūs ir intensyvūs, kiekviena diena turėjo svorį. Sangrūdos ambulatorija, kartu su partneriais, vadovaujant Marijampolės ligoninei, dalyvavo E-paslaugų teikimo projekte. Įstaiga yra mažiausias projekto partneris, todėl programa buvo tik įdiegta, nebuvo mokymų ir testavimo darbo vietoje.

Šiuos sunkumus patyrė ir kitos įstaigos. Labai džiaugiuosi savo kolektyvu, kuris padėjo e-receptą pasiekti 100 procentų. Atsiprašome pacientų, kurie patyrė nepatogumus laukiant ilgesnėje eilėje prie gydytojo kabineto ar negalėję įsigyti vaistus pirmu vizitu.

Džiaugdamiesi norime pridėti sveikatos apsaugos ministro patarėjo A. Daunoravičiaus sveikinimą ir padėką: "Taip pat norisi išskirti SPĮ - jų vadovus ir gydytojus, kurios atliko itin didelį e.receptų rašymo progresą. Kai kurios iš jų, dar kovo mėn. visiškai nerašė e.receptų, o šiai dienai, jau yra pasiekusios iki 93 proc. ar net 100 procentų!". Lietuvoje, įgyvendinant ESIS programą, 100 procentų pasiekė 4 įstaigos, kurių tarpe ir Sangrūdos ambulatorija.

Versdami paskutinius kalendoriaus lapus, linkime tų pačių vertybių, sveikatos, pakantumo, laimės asmeniniame gyvenime. LINKIME GRAŽIŲ NAUJŲJŲ METŲ!


Visuomenės sveikatos specialistai nuolat įspėja apie neigiamą šiukšlių įtaką mus supančiai aplinkai. Gyventojų išmesti vaistai ypač pavojingi žmonių sveikatai – jie yra viena iš dažnai pasitaikančių visų apsinuodijimų priežasčių. Tinkamai nesutvarkant gyventojams nereikalingų vaistų, o tiesiog išmetant juos į šiukšlių dėžes, ne tik teršiama aplinka, bet ir rizikuojama žmonių sveikata ir gyvybe. Todėl, siekdami apsaugoti visuomenės ir aplinkos sveikatą, pasibaigusio galiojimo termino, nereikalingus vaistus turėtume atiduoti vaistinėms, kurios perduotų šias atliekas jas tvarkančioms įmonėms.

„Labai svarbu, kad žmonės racionaliai vartotų vaistus, nekauptų jų atsargų, o pasibaigusio galiojimo vaistus neštų į vaistinę, kuri pasirūpins jų utilizavimu, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė. – Elkimės atsakingai ir su savo, ir su savo aplinkos sveikata“.

Vaistai, kaip ir bet kurios kitos cheminės medžiagos, netinkamai naudojamos ar blogai tvarkomos, gali kelti rimtą grėsmę mūsų sveikatai bei neigiamai veikti aplinką. Dažnai tos pačios savybės, kurios daro vaistą naudingu, netinkamai jį vartojant ar tvarkant, padaro pavojingu. Pasibaigusio tinkamumo vartoti vaistų bei kitų cheminių medžiagų namuose turėjimas didina apsinuodijimų riziką. Jei šias atliekas kartu su kitomis šiukšlėmis išmetame į tam skirtus konteinerius, tai padidina tikimybę, kad pakliuvusios po žeme, jos sukels aplinkosauginių problemų ar jomis gali apsinuodyti atsitiktiniai žmones (vaikai, benamiai žmonės ir kt.). Vaistų išpylimas į kanalizaciją reiškia, kad jie galiausiai pateks į visuomeninį vandentiekį, kas dar labiau padidina aplinkos užterštumą.

Sveikatos apsaugos ministerija kviečia visus atsakingai rūpintis savo ir savo aplinkos sveikata, racionaliai vartoti vaistus bei visus nevartojamus ar pasibaigusio galiojimo vaistus nešti į vaistines.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos informacija


PradžiaAnkstesnis [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 1 kitas puslapisSekantisPabaiga
 
PaieškaBalsavimas
Ar Jūs nuolat tikrinatės savo sveikatą?
 
Taip!
Man nesvarbu!
Ne!
Rezultatai
Skaitliukas

   lankytojai

   reg. lank.

^ į viršų ^